Vežica (1965m)

datum: 01.10.2024

NOV DATUM POHODA 20. 10.

Planinsko društvo Celje – Matica, vas z vodnikom PZS Draganom Pavlovićem vabi v nedeljo 20. 10. 2024 na vrhova Vršiči (1980m) in Vežica (1965m), Kamniško Savinjske Alpe.

Odhod izpred Telekoma Lava Celje ob 6.00 uri. Zapeljemo se v smeri Kamnika in Kamniške Bistrice. Ko prevozimo čez most Kamniške Bele, parkiramo (572m).

Opis poti: S parkirišča krenemo po markirani poti proti Presedljaju, prečimo grapo izpod Rzenika in dosežemo manjše sedelce (1000m.n.v.). Pri možicu nadaljujemo po spodnji neoznačeni lovski poti do grape, čeznjo v ključih navzgor po gozdu do lovske preže Najnar štant (lep razgled). Z nje sestopimo nekoliko navzdol do pod steno Vežice in nadaljujemo z vzponom čez Šraj peske. Pri Lepi glavi dosežemo preval, kjer se strmo pobočje konča, mi pa na desni poiščemo stezico in po melišču v ključih dosežemo dobro vidno gruščnato grapo. Višje se grapa usmeri bolj desno, rob planote dosežemo čez gladke plošče in krajše žlebove (I). Z roba nadaljujemo do vrha Vršičev (1980m), nato po visokogorskih pašniki v smeri jugozahoda do vrha Vežice (1965m).

Sestop: Sestop nazaj mimo Vršičev, čez Durce in Šraj pesek, po vrvi se spustimo čez gladke skale Skoka (II) in mimo Slapa Orglice do izhodišča. Ogledali si bomo okna, velb..

Trajanje ture: skupaj cca 7-8 ur.

V primeru slabega vremena bo pohod preložen na drug termin.

Obvezna oprema: Osebna oprema primerna glede na vremenske razmere, čelada, plezalni pas, dve vponki z matico, pomožna vrvica 4- 6mm, palice, osebni dokumenti. Hrana in pijača iz nahrbtnika.

STROŠKI PREVOZA 15€ PRIJAVE V DRUŠTVENI PISARNI ALI NA SPODAJ NAVEDENO TELEFONSKO ŠTEVILKO do petka 18. 10. 2024, do 14 ure.

VO PD Celje- Matica
Vodja pohoda Dragan Pavlović