izlet - vabilo

datum: 04.05.2023

KAMNIŠKI DEDEC (1583m)
v soboto 13.5. 2023 na Kamniškega dedca (lovska pot)

KAMNIŠKI  DEDEC (1583m)

Planinsko društvo Celje –Matica, vas z vodnikom PZS Draganom Pavlović

vabi v soboto 13.5. 2023 na Kamniškega dedca (lovska pot)

Dostop

Odhod  izpred Telekoma  Lava Celje ob 5.45 uri. Zapeljemo se  v smeri Kamnika in naprej proti Kamniški Bistrici. Parkiramo na parkirišču pri spominskem parku v Kamniški Bistrici (700m)

Opis poti:

Z parkirišča se usmerimo po markirani poti v smeri Kamniškega sedla, nato pa proti Repovem kotu. Prečimo potok in se povzpnemo do lovske koče. Od koče se pot bolj strmo vzpenja do kratkega skoka in na razgledni vrh. Z vrha se nam odpre lep pogled na vrhove: Zeleniške Špice, Planjavo, Kamniško sedlo, Brano, Mokrici in Kalškem grebenu, ter ravnicam proti jugu.

Sestop: Sestopamo po poti vzpona. Na koncu pohoda ogledamo še izvir Kamniške Bistrice.

Trajanje ture skupaj 5 ur.

V koči je možno naročiti toplo hrano in pijačo.

V primeru slabega vremena bo pohod preložen na drug termin.

OBVEZNA OPREMA: Čelada, osebni dokumenti, osebna oprema primerna glede na vremenske razmere, hrana in pijača iz nahrbtnika

STROŠKI PREVOZA 12€

PRIJAVE  V DRUŠTVENI PISARNI  ALI  NA SPODAJ NAVEDENO TELEFONSKO ŠTEVILKO do petka 12. 5. 2023

VO PD Celje- Matica