izlet - vabilo

datum: 11.07.2019

MATKOVO OKNO, 1800 m

MATKOVO  OKNO (1800 m n.v.)

Planinsko društvo Celje - Matica vas  vabi na planinski izlet v Kamniško-Savinjske Alpe  z vodnikom PZS Draganom Pavlovićem.

Odhod udeležencev je v soboto 20.7. 2019 ob 5.30 uri izpred Telekoma (Lava).

Peljali se bomo z osebnimi avtomobili v smeri Logarske doline in v Logarskem kotu parkiramo. Prečimo izsušeno korito Savinje in se  strmo začnemo vzpenjati nad potokom Brložnica, ki priteče s planine Zabrložnice. Hodimo strmo vse do zaraščene planine z novo lovsko kočo. S planine  sledimo poti levo navzgor in pod skalami desno po strmem vzponu pridemo do grape in sledi kratek vzpon po njej do okna.

Sestopamo krožno v smeri zahoda, prečimo grapo in se po strmih travah spustimo do sedelca pod Turni, nato desno po dobro vidni stezici, prečimo nekaj grap in mimo Okrešlja,

Izvira in Slapa Savinje se spustimo na izhodišče. Hodili bomo 7 ur.

Zahtevnost: zahtevna nemarkirana pot do planine in zelo zahtevno brezpotje do okna.

Hrana in pijača iz nahrbtnika, možnost topli obrok na Okrešlju ali v  Domu Planincev L.K.

OBVEZNA OPREMA: čelada, oblačila primerna vremenu

STROŠKI PREVOZA  12€

PRIJAVE  V DRUŠTVENI PISARNI  ALI  NA SPODAJ NAVEDENO TELEFONSKO ŠTEVILKO