Postojanke

DOM PLANINCEV V LOGARSKI DOLINI

dom-planincev-v-logarski-dolini

Logarska dolina leži v Kamniško-Savinjskih Alpah in je poimensko deljena na spodnji del Log (mokri, ilovnati travnati svet), srednji del Plest (večidel gozdnati svet) ter zgornji del Kot (gozdnati in gruščnati svet).

več

Frischaufov dom na Okrešlju (1378 m)

frischaufov-dom-na-okreslju-1378-m

je planinska postojanka, ki leži na robu krnice Okrešelj nad Logarsko dolino. Obdan je z vrhovi Mrzle gore, Štajerske Rinke, Križa in Turske gore. V bližini se nahaja 80 metrov visok slap Rinka.

več

Kocbekov dom na Korošici (1803 m)

kocbekov-dom-na-korosici-1803-m

Kocbekov dom na Korošici (1803 m) je planinska postojanka, ki stoji v kotlini Korošice, pod južnim pobočjem Ojstrice. Imenovana je po Franu Kocbeku, pobudniku in organizatorju slovenskega planinstva v Kamniško-Savinjskih Alpah.

Pohodi in izleti

BOSRUCK(1992m) – KITZSTEIN(1925m)

Planinsko društvo Celje - Matica vas vabi na planinski izlet v Ennstaler Alpen z vodnikom PZS Petrom Pasarjem. Odhod udeležencev je v soboto 23.9. 2017 ob 5.15 uri izpred Telekoma (Lava).

Peljali se bomo mimo Maribora, Graza, do kraja Ardning in še kakšen kilometer do našega izhodišča Ardningalm (1030m). Po poti št. 612 in 613 se povzpnemo na Arlingsattel (1425m). Od tu se na vrh povzpnemo po severno – vzhodnem grebenu, kjer se na...