Frischaufov dom na Okrešlju (1378 m)

je planinska postojanka, ki leži na robu krnice Okrešelj nad Logarsko dolino. Obdan je z vrhovi Mrzle gore, Štajerske Rinke, Križa in Turske gore. V bližini se nahaja 80 metrov visok slap Rinka.

Imenovan je po dr. Johannesu Frischaufu, raziskovalcu Kamniških Alp. Prvotno kočo, ki jo je leta 1876 zgradilo Nemško-avstrijsko planinsko društvo, je leta 1907 odnesel plaz. 2. avgusta 1908 je bila zgrajena nova. 21. septembra 1991 so odprli nov povečan in obnovljen dom

V kočo sta napeljani elektrika in voda, pozimi pa je koča tudi zmerno ogrevana. V bližini koče je tudi čistilna naprava. Ponudba hrane in pijačeje raznovrstna in cenovno ugodna. Koča je primerno opremljena (dve predavalnici - 20 do 30 ljudi) za izvedbo raznih tečajev, šol v naravi (pozimi in poleti), ipd. Prav tako vsako leto organiziramo kresovanje za 1. maj, mašo - Marijino vnebovzetje, kresno noč, kostanjev piknik in silvestrovanje. Vse informacije lahko dobite v društveni pisarni 03 492 48 50 ali direktno na koči 03 838 90 70.

Obiskovalcu Okrešlja se ni potrebno povzpeti na vrhove, sprehaja se lahko ure in ure po sami krnici, eni najlepših v naših Alpah. Na vse okoliške vrhove vodijo označene in dobro zavarovane planinske poti.

• Možic ali Menih (15 m visok) štrleča skala v grušču pod  steno Turske gore.
  • Veličastni, divje raztrgani Kotliči (sedlo med Brano in Tursko goro).
  • Turski žleb, ukleščen med visoke navpične stene Turske gore in Male Rinke.
  • Zaspani hrib, bivak v Dolu, Savinjsko in Jezersko sedlo. Malo odmaknjena Okno v Zabrložnici in Škaf .
  • Spominsko obeležje ponesrečenim gorskim reševalcem .
  • iz Logarske doline mimo slapa Rinke 1 ura ali po malo daljši Pastirski poti
  • iz Kamniške Bistrice preko Kamniškega sedla 4,30 ure
  • iz Kamniškega sedla preko Turske gore in skozi Turski žleb 5 ur
  • iz Jezerskega preko Savinjskega sedla 7 ur