VELI BADIN (359m)

datum: 07.12.2017

Planinsko društvo Celje - Matica vas vabi na zadnji planinski izlet v tem letu z vodnikom PZS Petrom Pasarjem. Potepali se bomo po delu Slovenske Istre v okolici Sočerge. Odhod udeležencev je v nedeljo 10.12. 2017 ob 6 uri izpred Telekoma (Lava).

Peljali se bomo mimo Ljubljane, po primorski avtocesti do Črnega Kala in po že nekaj kilometrih smo na izhodišču v vasici Gračišče, ki je zaradi bogate arhitekture razglašena za kulturni spomenik. Iz parkirišča nas pot pelje na Lačno(451m), kjer so si naši predniki zgradili gradišča. Nadaljujemo po odprti Kraški planoti do vrha Ščukovec(498m). S Ščukovca nas pot vodi mimo Treh očk, se spusti do hrvaške meje, nato pa se zopet dvigne na greben, ki nas pripelje na Veli Badin. Pod vrhom si ogledamo čudovite spodmole, ki jim pravijo tudi ušesa Istre. Iz vrha se mimo cerkvice Sv. Kirika iz 11. stoletja vrnemo nazaj na izhodišče. Hoje 5-6ur. Če bo ostalo še kaj časa se zapeljemo še v vasico Sokoliči pri Sočergi odkoder se peš odpravimo do slapu Veli vir.

STROŠEK PREVOZA 15€

PRIJAVE V DRUŠTVENI PISARNI  ALI  NA SPODAJ NAVEDENO TELEFONSKO ŠTEVILKO